Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi

HASTANEMİZ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Bursa ve Çevre illere hizmet veren ÖZEL ÇEKİRGE KALP VE ARİTMİ HASTANESİ alanında BURSA’ nın ilk ve tek özel dal hastanesidir .

Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi ;Kurulma fikri 2003 yılında ortaya çıkmış, 2006 yılında gerçekleştirilmiştir. Neden Kalp ve Aritmi Hastanesi ? İki nedenden dolayı böyle bir hastanenin kurulmasına karar verilmiştir. Bilindiği gibi kalp ve damar hastalıklarından ölümler ilk sırada yer almaktadır ve bunun da en önemli bölümünü kalp hastalıkları oluşturmaktadır,

Aritmi konusuna gelince, özellikle ritim bozuklukları; kalp hastalıklarından ölümlerin yarısından çoğunun nedenidir.
Ayrıca Bursa ve Çevre halkının; kalp rahatsızlığı konusunda başka şehirlere gitmeleri orada rahatsızlıklarına çare aramaları kalp hastanesi fikrinin doğmasına neden olmuştur.Bursa’nın Çekirge semtinde kurulmuş olan Kalp ve Aritmi Hastanesi Prof.Dr. M.Halit ANDAÇ’ ın Başhekimliğinde faaliyetine devam etmektedir. Bursa ve Bölge halkı için büyük bir önem arz eden hastane eksiksiz cihaz donanımı, sahasında başarılı ve deneyimli doktor kadrosu ile hizmet vermektedir.

Özel Çekirge kalp ve aritmi Hastanesi teşhis ve tedavinin yanında kalbin korunmasına yönelik olarak çalışmalar da bulunarak insanların dikkatini kalp sağlığının önemine çekmektedir, Bu çalışmalar; Bursa halkını kalp sağlıklarını ne şekilde koruyacakları konusunda bilgilendirmek için, radyo, gazete, dergi ve televizyonlarda kalp sağlığı bilgileri vermektir. 2 Adet Kalp ve Damar Cerrahisi Ameliyathanesi. 8 yataklı KVC ve Koroner Yoğun Bakım Ünitesi 7 Kardiyolog, 4 Kalp ve damar cerrahı olmak üzere 18 doktor 190 çalışanı ile 42 yatak kapasiteli olarak hizmet vermektedir.

Ritim bozukluklarının tanı ve tedavisi kardiyolojinin içinde ayrıca bir uğraşıyı gerektirmektedir. Özellikle tedavide radyofrekans ablasyon dediğimiz yöntemin kullanılması ayrı bir ihtisaslaşmayı gerektirmektedir. Aritmi hastanesinde ritim bozukluklarının tedavisi Elektrofizyoloji Laboratuarında yapılmaktadır.Ayrıca hastane kalıcı kalp pilleri ve şok cihazı denilen otomatik implante edilebilir defibrilatörlerin takıldığı ve hastaların düzenli takip edildiği bir alt yapıya sahiptir.Kalp ve Aritmi Hastanesi özellikle Kalp krizi vakalarında hastaya en hızlı şekilde müdahale etme konusunda önem kazanmaktadır.
24 saat primer PTCA yapılmaktadır. (Kalp krizi vakası ile gelen hastalar hiç zaman kaybetmeden ilk müdahaleleri yapılıp en geç 30 dakika içerisinde anjiyo’ya alınıp tıkalı damarı / damarları açılarak risk ortadan kaldırılmaktadır).Kalp Damar Cerrahisi bölümünde; Koroner By-Pass, çalışan kalpte by-pass, kalp kapağı tamir ve değişimleri, doğuştan kalp hastalıklarının düzeltilmesi, periferik damar ameliyatları varis tedavi ve cerrahisi başta olmak üzere tüm kalp ameliyatlarını yapacak uzman doktor kadrosu ve tıbbi cihazlara sahip olan hastanede Ayrıca poliklinik hizmetleri verilirken, ameliyat olmuş hastaların düzenli kontrolleri yapılmaktadır.
Kesintisiz hizmet veren acil serviste hastayı ilk karşılayan hekim en kısa zamanda ilgili uzmanın hastayı değerlendirmesini sağlamaktadır Kalp ve Aritmi hastanesinin Laboratuarı her türlü biyokimya, bakteriyoloji, hormon ve patoloji çalışmalarına cevap veren teknik donanım ve tecrübeli kadrosuyla aralıksız 7/24 saat hizmet vermektedir. Kalp ve Aritmi Hastanesi ayrıca Tam teşekküllü yoğun bakım donanımına sahip kara Ambulansıyla hizmetini eksiksiz olarak gerçekleştirmektedir Hastanede 9 Kardiyolog, 4 Kalp ve Damar Cerrahı, 1 Anestezi Uzmanı,4 Pratisyen Hekim,1 Radyoloji Uzmanı,1 Mikrobiyoloji Uzmanı bulunmaktadır.

MİSYONUMUZ

Sağlıklı yaşamın tüm insanların temel hakkı olduğu inancı ve anlayışı içinde, bilimsel çalışmaları takip eden ve eğitimli personeli ile bunu destekleyen, hizmet alanların ve çalışanların memnuniyetini önplanda tutan, sağlık hizmetlerini en yeni teknolojileri kullanarak kaliteli ve zamanında sunan, çevreye ve insana saygılı, eşit, ilgili,anlayışlı ve güler yüzlü hizmet veren bir sağlık kuruluşu olmaktır.

VİZYONUMUZ

Uluslararası standartlarda tıbbi tanı ve tedavi hizmeti veren, tıp bilimindeki gelişmelere katkıda bulunan, sağlık alanında ilk akla gelen ve tercih edilen referans bir hastane olmaktır. Mükemmellikyolunda sürekli gelişen, insana saygılı, personelinin çalışanıolmaktan gurur duyduğu, hastanın güvenerek ilk tercih edeceği,toplumda güçlü itibarı olan örnek bir hastane olmaktır.

DEĞERLER
– Liderlik,
– Takım ruhu ve işbirliği,
– Etkili ve etkin hizmet,
– Hoşgörü ve hakkaniyet,
– Sorumluluk bilinci,
– Sürekli gelişim.

KALİTE POLİTİKAMIZ
Hastanemize başvuranların memnuniyetini en üst düzeyde tutabilmek için, kalite standartlarına uygun, zamanında, güvenilir ve güler yüzlü sağlık hizmeti vermek Uygulanan kalite yönetim sisteminin şartlarına uymak, sürekli iyileştirmek , Çalışanların memnuniyetini esas alan ekip çalışması anlayışıyla hizmet vermek Mevcut kaynaklarımızı yerinde ve etkin kullanmak, Tedarikçilerimizle karşılıklı işbirliği anlayışı içinde çalışmak, Fiziki ve sosyal çevremize yönelik sorumluluklarımızı yerine getirmek.

YATAKLI TEDAVİ HİZMETLERİ
Yatarak tedavisi gereken hastalarımıza 1 ve 2 kişilik nitelikli hasta odalarında sağlık hizmeti verilmektedir. Yatış kararınız verildikten sonra hasta yatış birimi tarafından hazırlanan dosyanız ile ilgili kliniğe yatışınız yapılır.
Hekiminiz tarafından yazılan ilaç, serum ve tıbbi malzemeler hemşireler tarafından uygulanır. Tedavi sırasında önerilenlere dikkatle uymanız sağlığınız için önemlidir. Hekiminiz günde en az bir kez yanınıza gelerek durumunuzu kontrol edecektir. Hekiminize ulaşmak istediğinizde hemşirelerden yardım alabilirsiniz.
Hastaneye yatış öncesinde tıbbi tanı ve tedavi uygulamaları için bilgilendirme yapılır ve rızanız alınır. Tedaviden vazgeçme, tedaviyi durdurma hakkınız vardır. Ancak bu durumu yazılı beyan etmeniz gerekmektedir. Sonuçlarından sorumlu olacağınızı unutmamalısınız.
Hastane dışına hekim izni olmadan çıkılmaz.
Odanızın temizliği her gün yapılacaktır. Sorunları hemşirelere iletiniz. İhtiyaçlarınızı hastane bahçesinde bulunan kantinden karşılayabilirsiniz.

YATAKLI SERVİSLERDE GÜNLÜK PROGRAMI
05:00-06:00 Kahvaltı saati
08:00-12:00 Genel temizlik
08:00-10:00 Doktor viziti
11:30-12:00 Öğle yemeği
14:00-15:00 Ziyaretçi saati
16:00-17:00 Doktor viziti
17:30- 18:30 Akşam yemeği

Hasta Hakları
Hizmetten genel olarak faydalanma
Bilgilendirme ve bilgi isteme
Sağlık kuruluşunu ve personelini seçme ve değiştirme
Mahremiyet
Reddetme, durdurma ve rıza
Güvenlik
Dini vecibeleri yerine getirebilme
İnsani değerlere saygı gösterilmesi, saygınlık görme
Ziyaret ve refakatçi bulundurma
Müracaat, şikayet ve dava

Hasta Sorumlulukları
Genel sorumluluklar
Sosyal güvenlik durumu
Sağlık çalışanlarını bilgilendirme
Hastane kurallarına uyma
Tedavisi ile ilgili önerilere uyma

Hasta hakları ile ilgili müracaatlarınızı hastanemiz Hasta Hakları Birimi’ne yapabilirsiniz. Ayrıca tüm dilek, şikayet ve önerileriniz için Halkla İlişkiler Birimi’ne veya Başhekimliğe başvurabilir, hastanemizde elde edeceğiniz “Şikayet ve Öneri Formu”nu doldurarak “Dilek ve Öneri” kutusuna atabilirsiniz.
Amacımız hasta ve çalışan memnuniyetidir. Kaliteli, güvenilir ve güler yüzlü sağlık hizmeti sunmaktır. Eleştiri ve önerileriniz bize yol gösterici olacaktır.

HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİ
Hastanemiz acil servis, poliklinik ve kliniklerdeki ihtiyaç duyacağınız her türlü süreçlerde hasta danışmanı ve halkla ilişkiler görevlilerinden yardım isteyebilirsiniz.

Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 08.00-17.00
Hafta Sonu 08.00-14.00
Polikliniklerimiz hizmet vermektedir.
Bazı bölümlerimizde çalışma saatleri değişkenlik göstermektedir.

Hastanenin tüm kurumlarla anlaşmaları vardır.

Kurumlarımız SGK anlaşmalıdır
SGK ( SSK, BAĞKUR, EMEKLİ SANDIĞI DEVLET MEMURLARI )

TÜRKİYE HALKBANKASI A.Ş. EMEKLİ SANDIĞI VAKFI (EMEKLİLERİ)

TÜRKİYE CUMHURİYETİ MERKEZ BANKASI BURSA ŞUBESİ

AKBANK MENSUPLARI TEKAÜT SANDIĞI VAKFI ÇALIŞAN VE EMEKLİLERİ

ŞEKERBANK T.A.Ş. PERSONELİ SOSYAL SİGORTA SANDIĞI VAKFI

TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş. MEMUR ve MÜSTAHDEMLERİ EMEKLİ ve YARDIM SANDIĞI VAKFI

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜK

GROUPAMA SİGORTA A.Ş.

YAPI KREDİ SİGORTA A.Ş. – ALLİANZ SİGORTA A.Ş.

YAPI KREDİ SİGORTA EMEKLİLİK

YAPI KREDİ BANKASI MENSUPLARI YARDIM VE EMEKLİ SANDIĞI VAKFI

DEMİR HAYAT SİGORTA A.Ş.

ODALAR ve BORSALAR BİRLİĞİ PERSONELİ

ERGOİSVİÇRE SİGORTA A.Ş.

ERGOİSVİÇRE EMEKLİLİK ve HAYAT SİGORTA A.Ş.

AXA SİGORTA A.Ş.

EUREKO SİGORTA A.Ş.

GÜNEŞ SİGORTA A.Ş.

FORTİS BANK

AIG SİGORTA

HDI SİGORTA A.Ş.

FIBA SİGORTA A.Ş.

DEMİR HAYAT SİGORTA A.Ş.

DEMİR HAYAT TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

ANKARA SİGORTA A.Ş.

ALLİANZ SİGORTA TAMALAYICI SAĞLIK SİGORTASI

ANADOLU SİGORTA TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

İNDİRİMLERDEN YARARLANANLAR

MEDNET LOGOLU KURUMLAR
 ANKARA SİGORTA A.Ş.
 BİRLİK SİGORTA A.Ş.
 DEMİR HAYAT SİGORTA A.Ş.
 GENEL YAŞAM SİGORTA A.Ş.
 AK EMEKLİLİK A.Ş
 GENERALİ SİGORTA A.Ş.
 T.GENEL SİGORTA A.Ş.
 DUBAI GROUP SİGORTA A.Ş.

PROMED LOGOLU KURUMLAR
 MEDLİNE BOX ÜYELERİ BİREYSEL
 MEDLİNE BOX ÜYELERİ KURUMSAL
 HS GRUP ÜYELERİ
 AVİVASA
 SAĞLIK ASİST ÜYELERİ
 BİRLİK HAYAT SİGORTA ÜYELERİ
 BEYKART ÜYELERİ
 NESTLE CLUP KART ÜYELERİ
 KOBİ SAĞLIK PAKETİ ÜYELERİ
 EXPOTURKISH ÜYELERİ
 BAŞAK GROUPAMA EMEKLİLİK ÜYELERİ
 DAH ASİST
 ANGELLS CARD
 ELİTE CARD
INTER PARTNER ASSISTANCE LOGOLU KURUMLAR
 RAY SİGORTA A.Ş.
 EUREKO SİGORTA A.Ş.ACİL TEDAVİ HİZMETLERİ
 RAY SİGORTA A.Ş.- MEDLİNE ACİL TEDAVİ HİZ.
 IŞIK SİGORTA ACİL TEDAVİ SİGORTASI
 ASİST ACİL YOL YARDIM
 TÜRK TELEKOM SAĞLIK ve SOSYAL YARDIM VAKFI
 MEDLİNE SAĞLIK PAKETİ ve ACİL TEDAVİ SİGORTA
 DERİN DANIŞMANLIK ve GCS MÜMESSİLLİK
 BİRLİK SİGORTA & HALKBANKASI ACİL TEDAVİ SİG.
 NEW LİFE HAYAT SİGORTASI A.Ş. ACİL TEDAVİ SİG.
 AVİS & RAY SİGORTA A.Ş. ACİL TEDAVİ SİGORTASI
 KOLAY YARDIM ACİL TEDAVİ SİGORTASI
 HÜR SİGORTA ACİL TEDAVİ SİGORTASI
 ZÜRİCH SİGORTA ACİL TEDAVİ HİZMETLERİ
 SBN SİGORTA A.Ş ACİL TEDAVİ SİGORTASI
 DR.BACK-UP TEMEL SAĞLIK PAKETİ ACİL TEDAVİ
 METRO TURİZM SEYAHAT ORGANİZASYON A.Ş.
 HEP YANINDA CARD
 FAWORİ BOYA CARD
 LİFE PARTNER CARD
 DR.BACK-UP
 BACK-UP
 DR.BACK-UP & FORTİS BANK CARD
 IPA CARD
 IPA PRİVİLEGE CARD
 BENEFİT CARD
 BENEFİT GLOBAL AIG CARD
 SONATA CARD
 BANK ASYA –PLATİNUM CARD
 CLUB FİNANS CARD
 AXA PPP
 ÇEK CUMHURİYETİ SİGORTALILARI

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZE BİLDİRİN

ÖZEL ÇEKİRGE KALP VE ARİTMİ HASTANESİ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: 0 (224) 275 75 00

Fax: 0 (224) 275 75 18

E-mail: cekirgekalp@aritmi.com

Adres: Kükürtlü Mh. Zübeyde Hanım Cd. Konca Sokak No:2, 16080 Osmangazi/Bursa

ONLİNE RANDEVU

Online randevu almak için sağdaki randevu butonuna tıklayabilirsiniz.
WordPress Video Lightbox