Özel Aritmi İnegöl Hastanesi’ne Sağlık Bakanlığı’ndan ödül

Bebek Dostu unvanı ile hizmet veren Özel Aritmi İnegöl Hastanesi,  Anne sütünün teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları programı kapsamında yaptığı çalışmalardan dolayı ‘Teşekkür Belgesi’yle ödüllendirildi.

Bütün bebekler ve çocuklar sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için yeterince beslenme hakkına sahiptir. Emzirme ise, bebeklere ve çocuklara sağlayan en ideal yöntemdir. Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından anne sütünün teşviki ve bebek dostu sağlık kuruluşları programı kapsamında Bebek Dostu Hastanesi “ unvanı alan Özel Aritmi İnegöl Hastanesi, 1-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Emzirme Haftası’nda Sağlık Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akhan ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın’ın katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde Özel Aritmi İnegöl Hastanesi Başhemşiresi Aysel Kır, Teşekkür Belgesini Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akhan’ın elinden aldı.

Sağlık Bakanlığı ve UNICEF tarafından önerilen ‘Emzirmeyi destekleme politikası’ çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Özel Aritmi İnegöl Hastanesi Başhemşiresi Aysel Kır, anne ve anne adaylarını anne sütüne teşvik ettiklerine dikkat çekti. Kır, “Çocuğun anne sütü ile beslenmesinin sayısız yararları vardır. Anne sütündeki antikorlar bebeği mikroplu hastalıklara karşı korur. Bu nedenle anne sütü ile beslenen bebekler ishal, öksürük, nezle ve diğer sık görülen bulaşıcı hastalıklara daha az yakalanır.” dedi.

ONLİNE RANDEVU AL

Online Randevu alabilirsiniz
WordPress Video Lightbox